w

5 microbrandów zegarków jakie warto znać

Gdy nie szukasz „zegarka z sieciówki”…

Poniżej lista 5 microbrandów zegarkowych – czyli firm stworzonych przez ludzi, którzy są zafascynowani każdym aspektem tej „jedynej właściwej” męskiej biżuterii.  Przedstawiam 5 microbrandów, które można kochać lub nienawidzić jednak nie można ich mijać obojętnie.

 ZELOS

Producent z Singapuru, tworzący swoje konstrukcje w oparciu o zbiórki na Kickstarterze. Bardzo wysoka jakość wykonania i ciekawe modele. Meteorytowe tarcze, wodoodporność niektórych na poziomie WR1000 i WR3000 (dobrze czytasz nie WR200, ale WR1000 – to naprawdę głęboko).

 

Źródło https://www.facebook.com/zeloswatches/ i https://zeloswatches.com/

HELM

Modele tego producenta z Północnej Karoliny w USA często przewijają się w zestawieniach zegarków typu diver(nurek) jako najlepszy wybór na poziomie 300$.  O swoim pomyśle na zegarki mówią: Produkować trwałe, przystępne cenowo, niezawodne czasomierze, które są inspirowane przygodami. Dostępne modele Khuraburi, Komodo i Vanuatu.

Źródło https://helmwatches.com

STRATON

Motto: „Styl stworzony przez pasję”.  Szwajcarski microbrand nawiązujący do motoryzacji lat 60 i 70 XX wieku. Najpopularniejszy model to Straton Syncro.

Źródło https://www.facebook.com/stratonwatchcompany/

DIRENZO

Retro-futurystyka szturmem zdobywające KickStarter (projekty były fundowane dosłownie w ciągu minut). W tym momencie DIRENZO (od nazwiska twórcy Di Renzo) oferuje modele DRZ  Type250F nawiązujący do najszybszych i najpiękniejszych modeli samochodów z przełomu lat 40/50. Drugi z nich to DRZ02, którego jedna z wariacji: błękitna tarcza ze szlifem słonecznym (zaraz poniżej) jest uznawana za jeden z najpiękniejszych zegarków microbrandów ostatnich lat. W październiku 2020 pojawi się DRZ03.

Źródło: https://www.facebook.com/Direnzo.Watches/

MONTA

Hołd dla zegarków nurkowych z przełomu lat 50 i 60. Piszą o sobie: Historycznie, zegarki nie mówiły po prostu o czasie. Były narzędziami służącymi do wielkich przygód, wielkich osiągnięć i głębokich poszukiwań.

Źródło: https://www.facebook.com/pg/montawatch

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Co myślisz?

Napisane przez Iwo

Sushi Bielsko Biała

Szama vs Food: Sushi-Do vs Centrala Rybna

najdziwniejsze książki z amazou

Najdziwniejsze książki z Amazona