Kebab Bielsko

Diamond Kebab obok Osiedla Śródmiejskiego czyli mają ruch

I właściwie od tego powinienem zacząć: co tam przejeżdżałem to z ulicy widziałem przez okna "full ludzi z ogonkiem do kasy". W środku dnia. A nie wieczorem po imprezie.

Intrygujące.

FB Diamond Kebab przy Stefanii Sempołowskiej 16, 43-300 Bielsko-Biała to sieciówka, której punkt otworzył się już dłuższą chwilę temu. Otworzył się w "strategicznej miejscówce". Tuż przy powoli odpalającej się nowej inwestycji na wysoki połysk czyli Cavatina Hall, przy dość często uczęszczanej drodze z parkingiem obok. Osiedle Śródmiejskie rzut kamieniem gratis.

Głosy znajomych były podzielone co do samego jedzenia. "Amu amu, daj mi więcej" albo nierówny poziom. hmmmm...dobra. Testy. Choć przyznaję, że jego filię z Czechowic to chwale. 

Wpadam do środka. Stołów nie ma bo COVID wiec zabieram się za studiowanie menu.

W międzyczasie człowiek który czeka odbiera swoje zamówienie. Konsternacja. Co on do diabła odebrał??? Wielkością wyglądało jak bagietka owinięta folią. 

A! Ok. Mają coś takiego co się nazywa SUPER MEGA ROLLO KEBAB za 27 zł. Nie zmieszczę tego (tym razem).

Idę w klasykę czyli 1x ROLLO KEBAB duży z kurczakiem sos łagodny(13zł) oraz 1x ROLLO KEBAB duży z baraniną sos mieszany(13zł). Zawiniątka trafiają do mnie i lecę.

Chlebek pita, mięcho, sos, warzyw(dodatek surówkowy). Dla zainteresowanych mają jeszcze sos słodko kwaśny i czosnkowy.

Butelka dla porównania skali.

Otwieramy:

I tu przyjemne zaskoczenie. Chlebek pita został potraktowany gorącym opiekaczem do kanapek  co spowodowało, że przyjemnie chrupie. Dodatkowa zaleta, mniej więcej nic nie ciekło i można to zjeść technicznie jak sandwich bez uwalenia wszystkiego wokół jedzeniem.

Taki malutki szczegół, ale jest różnica między chrupaniem a walczeniem z ciepłą, lekko gumowatą pitą lub plackiem tortilli.

Gryzę i gryzę. Mięso towarzyszy mi cały czas od początku do końca. Całość jest spójna. Nie mam problemu z separacją smaków podczas jedzenia, a dodatek zieleniny nie jest nachalny.

Obie wersje smakowo dobrze. Zarówno stopień przyprawienia, przypieczenia oraz soczystości mięsa. Ot taki przyjemny przerywnik dnia, który głodnego faceta wypełnił na dłuższą chwilę.

Podsumowanie: Standardowy kebab bez niespodzianek. Jestem zadowolony w kategorii: mam ochotę na szybki kebab. Niespodzianek gastronomicznych nie odnotowano.

Muszę zapamiętać żeby zamówić wersję MEGA;) przy okazji.

Odpowiadam na wieczne pytanie: w baraninie za tą cenę to nigdy nie będzie baranina 100% ale mi to szczególnie nie przeszkadza.

-Iwo z Dymu

Jedzenie i życie nocne Bielsko Biała moim subiektywnym okiem. Tu mieszkam i tutaj jest mój świat. Lubię dobre jedzenie i mocne imprezy. Chcę podzielić się z Wami moimi przemyśleniami i opiniami. Do zobaczenia na mieście.

Komentarze