Jedzenie na mieście Bielsko

Kawał Byka robi dobrego Klasyka

Miałem już takie momenty kiedy mówiłem sobie: Iwo! idziesz zjeść na mieście to NIE JEDZ BURGERA. Te chwilę następowały wtedy gdy lokale gastro nie ważne czy przez ostatnie 20 lat robiły schabowego czy kuchnie indyjską magicznym sposobem wsadzały w menu burgera. W myśl zasady, że burger to łatwizna a ludzie przecież chcą burgerów. Wszyscy mają burgera więc mam i JA. Równocześnie w BB ze względu na fakt posiadania centralnego punktu wypoczynkowego miasta czyli Rynku nad Zamkiem Sułkowskich nie wykształciły się typowe foodtruck-i... z małymi wyjątkami. Dziś będzie właśnie o takim punkcie czyli Kawał Byka oraz o tym, że idąc pod prąd zamawiam najprostszą wersję czyli Klasyk za 19zł (+ opcjonalne pudełko na wynos jak ktoś chce za 1 zł). Dlaczego najprostszą? Jestem po prostu ciekaw, jak wygląda wersja startowa miejsca gdzie kilku moich znajomych specjalnie nadkłada drogi żeby do nich się dobić. 

(FB) Kawał Byka Bielsko Biała ul. Elizy Orzeszkowej 40 przyczepiony do ruchliwej ulicy tuż przy osiedlu Beskidzkim:

Zamówienie spływa po 10 minutach.

Średniej wielkości papierowe zawiniątko zostaje otworzone. Moją twarz owiewa znajomy zapach mięcha! Bułka cienka, zwarta, dobrze trzyma, delikatnie opieczona. Lekko wilgotna w środku(dobrze oddaje to słowo: mięsista). Przyjemna. Od góry mam sos BBQ, mięso, zielone dodatki, na dole chrupiąca sałata w lekko majonezowym sosie ... pracuję zawzięcie szczęką. Czy w kącikach moich ust drga radosny uśmiech? Drga. Dobre to jest. Podoba mi się to uczucie,  że całość jest na tym poziomie wilgotności, że otwierają się smaki których nie muszę wydobywać zawzięcie produkując ślinę. Kto dostał suchego burgera to wie o co chodzi. Mięso pęka aromatycznym sokiem pozwalając mi rozkoszować się tą chwilą kosztowania dobrze skonstruowanego burgera. To naprawdę sympatyczna pozycja. Trochę żałuję, że nie wybrałem wersji ze "swojskim" bekonem. 

Posumowanie: Obronił się z klasą. Podstawowa wersja nie została potraktowana jako "baza pod dodatki". Smaczny burger z pomysłem na swoje wykonanie. Zalecam odwiedzić.

Jeżeli podoba CI się ten wpis udostępnij go na swoim FB tak aby więcej osób mogło mnie odwiedzić. Walczę o zasięgi. 
-Iwo z Dymu

 

Jedzenie i życie nocne Bielsko Biała moim subiektywnym okiem. Tu mieszkam i tutaj jest mój świat. Lubię dobre jedzenie i mocne imprezy. Chcę podzielić się z Wami moimi przemyśleniami i opiniami. Do zobaczenia na mieście.

Komentarze

Przeczytaj również: