w

Nieoczywiste zmiany w życiu spowodowane COVID19

Zmiany w umysłach i przestrzeni

zmiany po covid

Nie przeżyłem Stanu Wojennego 1981-1983 w PL. Po prostu jeszcze nie było mnie wtedy na świecie.Patrząc na ekran telefonu z komunikatami: Chiny w objęciach koronawirusa – jedyne co przyszło mi do głowy w takiej kolejności było:

  • Chiny są pi razy oko 7000km od Warszawy
  • Co jak co ale Chiny wiedza jak „kontrolować” więc to ogarną
  • Mamy XXI wiek i jakaś mikrogrypa nas nie wykończy w tydzień

W połowie marca w PL dostaliśmy odgórny stan walki z epidemią i od tego momentu wszyscy liczymy czas na PRZED EPIDEMIĄ i czas JAK SIĘ BĘDZIEMY ZACHOWYWAĆ PO EPIDEMII.

No właśnie jak? Pewne syndromy i zachowania widzę już obserwując siebie samego i najbliższych. To, że trzymamy dystans od siebie i pracujemy zdalnie to już wiemy bo NAGŁÓWKI gazet nie pozwalają wymazać tego z siatkówki, ale co jeszcze…

GOTOWANIE – zacząłem więcej gotować. To już nie był szybki makaron z kurczakiem (zanim stał się droższy niż trufle). Szukałem przepisu i robiłem obiad składający się z zupy i famfary drugiego dania+mikrodeser. Większe zakupy żeby ograniczyć wyjścia spowodowały większą dostępność i różnorodność szamy w lodówce.

POKŁÓCONE PARY – nagle wszyscy którzy „kończyli swoje związki, które nie rokują na przyszłość” zaczęli się schodzić. Nie trochę. Bardzo. Stres i poczucie zagrożenia odpaliło poczucie bliskości które łatwiej przelać na „znany teren” i równocześnie obniżyć wymagania. To co przeszkadzało stało się mniej istotne. Będzie to miało pewnie odzew za 9 miesięcy lub falę rozstań gdy nastąpi odmrożenie.

ROZWÓJ HOBBY – czytaj NIE przeglądanie filmów na wall-u FB, ale coś czemu poświęcasz czas z przyjemnością, a nie biernie go wypełniasz. Jeden mój znajomy wrócił do rzeźbienia w drewnie, inny zaczął malować figurki, które od 7 lat leżały w szufladzie. Hobby odżyło.

POŻEGNAŁEM SIĘ Z UŚCISKIEM RĘKI i Ty też. Po prostu wzdrygasz się przed nim. Dotyk jest nie tylko nie wskazany, ale po prostu gdzieś z tyłu głowy coś wrzeszczy „jak nie musisz czegoś dotknąć” to tego nie rób. Mam nadzieję, że mi przejdzie.

KANAPKI DO PRACY – kiedyś człowiek szedł po coś na szybko do sklepu przed pracą, teraz jeżeli musisz fizycznie być w firmie to albo robisz pudełko z obiadem do odgrzania lub kanapkami w domu i zabierasz ze sobą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Co myślisz?

Napisane przez Iwo

bielsko biała ulica nocą

ClikBait Bielsko czyli jak bym zwariował

Szama vs Food: Botanik Bistro vs mięso