w

Niezwykłe hobby jakie można uprawiać przy nadmiarze czasu

Koniec z nudą

hobby bielsko

Geocaching

Jak byłeś mały to chciałeś zostać poszukiwaczem skarbów na niezbadanych miejscach? To teraz masz okazję. Czeka Cię sporo chodzenia z GPS, szukania i trochę pomysłowości. Działa to tak: musisz znaleźć „skarb” (najczęściej jakiś drobny przedmiot:kamyk, figurka, wisiorek-uwaga przedmiot zostaje w skrytce), który jest ukryty w jakimś miejscu, którego współrzędne GPS są podane w jednym z portali geocachingowych (np. geocaching.pl). Jeżeli uda Ci się znaleźć skrytkę to koniecznie trzeba wpisać się do pozostawionej tam kartki/zeszytu tzw. logbook-a (taki znak, że się udało). Czasem samo znalezienie skrzynki to tylko pierwsza wskazówka gdzie szukać kolejnej i kolejnej…to wciąga i zabiera mnóstwo czasu. Jak to się mówi: staw czoła przygodzie.

BITEWNIAKI

Strategiczna gra bitewna przy użyciu modeli postaci, pojazdów i całej gamy elementów terenu? Odległa przyszłość czy świat pełen magi? Mnóstwo frakcji i zdolności specjalnych. I oczywiście kwintesencja tego wszystkiego: pełna dowolność nie tylko przy tworzeniu swojej armii i stylu jej gry ale również tego jak ma wyglądać bo…każdego bohatera możesz pomalować zgodnie ze swoim uznaniem.

Mamy w Bielsku wyspecjalizowane sklepy z całym wyposażeniem, podręcznikami zasad, figurkami oraz fachowym doradztwem…i oczywiście innymi graczami. Foto akurat  z GNOM na Szkolna 15.

Do tego dochodzi stado PLANSZÓWEK I GIER KARCIANYCH

PIWOWARSTWO DOMOWE

Dobrze przeczytałeś, nikt nie powiedział, że piwo to tylko w lokalu. Za jakieś 250 zł możesz stać się posiadaczem zestawu startowego jaki pozwoli Ci na wyprodukowanie ok 20 litrów piwa. Pale Ale, American Bitter, Pszeniczne Ciemne i wiele innych starterów tylko czeka żeby zacząć przygodę ze słodem, chmielem i drożdżami. Jak ktoś lubi piwo to: CZEMU NIE SPRÓBOWAĆ;)

DOWNHILL

Co jak co ale gór w okolicy BB to nie brakuje. Gór i tras zjazdowych dla fanów adrenaliny i rowerów. Właściwie to mamy tego skarbu wokół tyle, że czasem jak jestem w kraju to w rozmowach skąd jestem i mówię BB to słyszę westchnienie zazdrości i tekst: WY to macie góry w mieście. I właściwie biorąc pod uwagę Kozią Górkę to tak jest. Jest przyroda, jest ruch. I latające kamienie. Co nie zmienia faktu, że radość jest spora. Z kamieniami żartowałem. Po prostu jesteś szybszy niż one.

KALIGRAFIA

Jak masz przed oczyma te rzadki liter pisanych w podstawówce to go WYRZUĆ. Kaligrafia to sztuka pięknego, estetycznego i starannego pisma. Coś co było podciągnięte do formy sztuki zanim klawiatury komputerów zabrały to bezpowrotnie.

I da się tego nauczyć. Na nowo. Lepiej. Wydajniej. SZYBCIEJ;) A jak już wyślesz pierwszy list pisany i ktoś go odbierze, otworzy, przeczyta… szok gratis;)

LAS W SŁOIKACH

Czyli jak zrobić taki mini/piko las w słoiku (dosłownie). Jak dobrać rośliny żeby wytrzymały i było ciekawie, jak sypać ziemię i jakiej mieszanki użyć, jak podlewać, jakie dodatki i pielęgnacja. Gratis fenomenalny wygląd na półce lub parapecie.

REDAKTOR WIKIPEDII

Pewnie korzystałeś z niej milion razy więc czemu nie zostać RADAKTOREM. Czyli nadzorem nad treścią jaka znajduje się na Wiki. To wbrew pozorom bardzo odpowiedzialna funkcja która wymaga jednak sporo czasu. Z drugiej strony satysfakcja gwarantowana. Więcej na https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Redaktorzy

DRON FPV

Lubisz drony? Chcesz się poczuć jak pilot myśliwca? Dron FPV to rozwinięcie konstrukcji modeli jaki strzelają zdjęcia lotnicze jakie widujesz m.in. we wpisie https://iwozdymu.pl/ostateczne-75-najlepszych-foto-bielska-z-drona/

Różnica polega na tym, że zakładasz gogle jakie dają CI widok z pierwszej osoby: czyli tak jak byś siedział w środku drona i widział wszystko z jego perspektywy. Takie rozwiązanie nawet w najtańszych modelach DAJE SPORO EMOCJI.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Co myślisz?

Napisane przez Iwo

Szama vs Food: Botanik Bistro vs mięso

polskie techno

Jak startowało Polskie TECHNO