Jedzenie z dowozem Bielsko

Silver Dragon czyli chińczyk standardowy

Jedzenie typu "chińczyk" czyli krajowa odpowiedź na szeroki temat kuchni azjatyckiej wciśnięty w nasze rodzime smaki i ceny. Jak by to skompresować cały temat to można lubić lub nie , ale nie można przejść obojętnie. A Ja musiałem zaakceptować na przestrzeni lat "chińczyka" jako tanio, dużo, smakowo z ustępstwami różnymi, ale jednak czasem trafiając na perełkę która pozwalała mi odzyskać wiarę w tą formę jedzenia. A jak będzie tym razem dowiecie się poniżej:

Silver Dragon Bielsko (Gemini Park, Leszczyńska 20) i na pierwszy ogień sajgonki z wieprzowiną i warzywami z czerwonym sosem słodko-kwaśnym za 13 zł. Właściwie to ryżu i sałatki się nie spodziewałem, ale ok. Sama porcja może stanowić pełnowymiarowe osobne danie a nie zagryzkę. Ryż w sam raz-nierozgotowany i nie twardy, sałatka świeża. Sajgonka nabita mięsem, warzywo w składzie w ilości śladowej. ABSOLUTNIE mi to nie przeszkadzało. Przyjemna pozycja. Jak na kategorię sajgonek w dowozie, ale przyjemna.

Kurczak po wietnamsku z ryżem za 19,50 zł. Smaczne mięso kurczaka cieszy moje kubki smakowe niezmiernie. Ryż jak ryż. Odnotowuję, że jest dodatek warzyw w sosie.  Sos z warzywami niepokojąco przypomina i smakuje jak sos do sajgonek(czyli słodko-kwaśny z naciskiem na słodko) z tym, że dorzucono do niego mix warzyw. Równocześnie ten sam mix warzyw gapi się na mnie z powierzchni poniższej wieprzowiny z gorącego półmiska. Jaka fikuśnie przycięta marchewka.

Wieprzowina z gorącego półmiska za 22,50 zł to stosik drobno pokrojonego  mięsa, przyjemnie doprawione trawą cytrynową. Nie jest źle. Sos to "znów zaskoczenie" marchewkowo,cebulowo, fasolkowo mix. Pogryzam mięso, reszta to dodatek skrobiowy i warzywno-witaminowy w najprostszych odsłonach. Czyli na froncie stabilnie.

BOX III aka makaron z mięsem wołowym za 19,50 zł. Dla mnie najsłabsza pozycja zestawienia. Kilka kawałków mięsa na górze i wielkie pudełko żółtego, kleistego makaronu w smaku słodkawo nijakie. Jak bym potraktował to jako "wypełniacz żołądka to ok", ale wtedy zamiast tego box-a po prostu kupuję bułkę i pasztet. Zamawiasz na własną odpowiedzialność.

Podsumowując: Silver Dragon to kwintesencja tego co każdy z nas ma w głowie gdy pomyśli o "chińczyk PL". Nic więcej nic mniej. Jak mnie najdzie kiedyś na kurczaka to wezmę go ponownie, ale tylko go. To nie jest poszukiwana perełka. Odczuwam niedosyt bo w BB jest wciąż miejsce na wschodnią kuchnię ale niekoniecznie  w takim wydaniu. Dodatkowym problemem jest to, że zamawiając jedzenie tego typu biorę kilka pozycji z menu żeby pobawić się smakami. Niestety wszystkie pozycje przez zatopienie w smakowo podobnym sosie nie dawały takich możliwości. Silver Dragon bez emocji.

Jeżeli podoba CI się ten wpis udostępnij go na swoim FB tak aby więcej osób mogło mnie odwiedzić. Walczę o zasięgi. 

Jedzenie i życie nocne Bielsko Biała moim subiektywnym okiem. Tu mieszkam i tutaj jest mój świat. Lubię dobre jedzenie i mocne imprezy. Chcę podzielić się z Wami moimi przemyśleniami i opiniami. Do zobaczenia na mieście.

Komentarze