Sushi Bielsko

Sushi-Do vs Centrala Rybna

Czyli mam ochotę na coś azjatyckiego.
Szama VERSUS Food to pomysł jaki chodził mi po głowie dłuższą chwilę.
Bielska gastro konfrontacja nie zawsze oczywistych wyborów.

Powodów jej stworzenia było kilka:

  •     lubię jeść
  •     jem często na mieście lub zamawiam do domu
  •     jeżeli zamawiam w jednym miejscu to potrafię przejeść całe menu
  •     moje wybory często są podyktowane bardzo subiektywnymi względami i...

I to właśnie ten ostatni punkt jest najważniejszy: zanim zacznę w kolejnych częściach (tak, będzie tego więcej:) opisywać moje jedzeniowe przygody w Bielsku i bardzo bliskiej okolicy to zawsze na początku będę podawał kryterium doboru dwóch dań / lokali. W końcu i tak robię zdjęcia tego jedzenia więc czemu nie dorzucić kilku wolnych myśli.

Raczej nie spodziewaj się gwiazdek i punktów.

Będą chrząknięcia. Sporo mlaskania. I przyjemności płynącej z kunsztu kucharza oraz jakości produktu. Atmosfera miejsca mile widziana(choć w tej konkretnej recenzji nie wystąpi;)

Dziś (czyli w środku walki z koronawirusem) starcie nano-a’la suszarni o której mało kto wie, że jest suszarnią czyli Bielska Centrala Rybna ulica Nad Potokiem 74a (Stare Bielsko) i klasyka gatunku, lubiane oraz polecane Sushi-Do ulica Mostowa (Sfera II).

Subiektywnym kryterium jest: coś w miarę niedrogiego z azjatyckim klimatem (ile można wciągać ziemniaki na epidemii).

Na start:
Centrala Rybna BielskoCentrala Rybna to hurtownia ryb która z powodzeniem funkcjonuje od wielu lat na lokalnym rynku dostarczając wszystko co pływa do lokali i klientów indywidualnych. I przy okazji w piątki robi małe, nabite zestawy sushi na odbiór własny (nie dowożą). Zestaw/y najlepiej zamówić przez ich FB. Taki zestaw widzicie na foto powyżej i poniżej. Pojedyncza tacka kosztuje 20zł(AKTUALIZACJA w 2021 cena tacki to 25zł)  i opiera się na łososiu. I krewetce:)

Kiedyś ich zapytam skąd wziął się pomysł, ale technicznie świeżych składników wysokiej jakości im nie brak.

To nie pierwszy i nie ostatni raz jak tam zamawiam(BO TO DZIAŁA). Nazywając rzeczy po imieniu: to nie jest super wysublimowny zestaw gdzie każde ziarnko ryżu jest oglądane przez mikroskop elektronowy.  Nie ma pałeczek. Nie ma imbiru. Jest wasabi i sos sojowy.

I zupełnie mi to nie przeszkadza. To taka tacka jaką zrobisz w domu sam…po naprawdę wielu próbach. Zestaw jest syty, świeży, bazuje na prostym połączeniu pasujących do siebie składników, cena jest ok. Zamawiasz 4 tacki z dziewczyną i możesz odpalać NETFLIX-a. Do jedzenia używając palców.

Sushi-Do Sfera

Sushi-Do stworzyło Bento Box za 35zł z dowozem( a właściwie dwa do wyboru, a to na foto to numer 2 z 2). Bento Box to element jaki przybuł z Japonii, odpowiednik europejskiego LunchBox-a z tym, że jest bardziej dopracowany i składa się z kilku oddzielnych, małych porcji dań.

Skład tego z Sushi-Do:

Marynowany imbir, sos sojowy, sos Teriyaki, pałeczki, serwetka.

• Owoce liczi- mini deserek z dodatkiem pestek granatu

• Torino no Teriyaki – kurczak Teriyaki (delikatnie słodki i kruchy)+ryż
• Gyoza Yasai – małe, chrupiące pierożki gyoza
• Spring Rolls – klasyczne, warzywne rolki
• Uramaki Alaska – łosoś, serek Philadelphia, awokado

Warto zwrócić uwagę, że każde z dań było (jak to w BentoBox-ie) osobno. Dowolnie można było łączyć kolejność dań i daje to sporo frajdy.

Taki zestaw degustacyjny jako lekki obiad. Kogoś bardzo głodnego wypełni do połowy, ale nie o to tutaj chodzi prawda?

Jeżeli lubisz zamawiać kilka przystawek w restauracji bo nudzą Cię kolejne pompatyczne nazwy dekonstrukcji ŻEBRA z KAPUSTĄ to zamów na dowóz taki zestaw.

Oba lokale spełniły wyzwanie: niedrogi i przyjemny rzut wschodu, choć inną ścieżką. Jednak…

Centrala Rybna jest dla mnie przyjemniejszą opcją ze względu na stosunek jakość/cena jaki ciężko przebić.

-Iwo z Dymu