Jedzenie z dowozem Bielsko

Sushi&Go czyli to ma szanse się przebić

Sushi w Bielsku spowszechniało. Fani w Bielsku raczej nie muszą się martwić, że umrą z głodu lub braku wrażeń gastronomicznych w naszym małym wielkim mieście. BB nasiąkło już lokalami z ugruntowaną pozycją oraz rzeszą fanów plus od czasu do czasu mamy jakieś otwarcie. Mało tego: zaczęły pojawiać się lokale nie tylko nastawione w większym stopniu na dowóz niesione falą COVID kosztem powierzchni lokalu (lub jej brakiem) ale również takie które w pewien sposób chcą zachęcać swoja ofertą do spożywania Sushi w domu z przyjaciółmi jako lunch na swoistym luzie. Mniejsze lokale, które nie są zlokalizowane w topowych miejscówkach centrum oraz nietypowe zestawy.Tylko czy to się broni? Idąc tym tropem trafiłem na otworzoną w czerwcu 2021(FB) Sushi&Go na Kazimierza Wielkiego 27, 43-300 Bielsko-Biała. 

Zestaw "104" czyli 104 kawałki za 100zł. Czytam:

Futomaki 10 szt. dorsz w panko, papryka, ogórek oraz krewetka tempura, oshinoko, ogórek.
Uramaki 10szt. tuńczyk grill, ogórek oraz sałatka krabowa w panko.
Hosomaki 8szt. łosoś w tempurze, tykwa w tempurze, surimi w tempurze, marchewka marynowana w tempurze, goma wakame, ogórek, oshinko, papryka w tempurze.

Zamawiam. Sporo tej tempury, ale akurat mi to nie przeszkadza. Jestem ciekaw jak sobie poradzili i lubię sobie pochrupać. Sam zestaw jest wielki. Dla dwóch naprawdę głodnych osób albo  i czterech mniej...

Jakość produktów i wykonanie nie pozwala niczego zarzucić. Stosunek ryżu do składaniu jest również dobry. I żeby być dobrze zrozumianym: mogę rozkładać każdą rolkę na części pierwsze, ale traktuje to jako całość. Owszem rolki mogą wydawać się ciut monotematyczne jednak ktoś tutaj z szefów kuchni miał pomysł i umiejętności żeby przeprowadzić całość zgrabnie do końca. Zgrabnie, smacznie i ładnie podane. Czy mogę kupić bardziej złożone sety z dużą ilością kombinacji smaków w BB? Mogę. Jednak kupując ten zestaw wybierałem proste połączenia i nie zawiodłem się.

Panierka jakiej się trochę obawiałem okazała się w sam raz, nie nasączona tłuszczem.

Podsumowanie: Jeżeli dzielisz suszarnie na te które testujesz i te do których wracasz to Sushi&Go będzie tą druga opcją.

PS1 dorzucam foto z 2 podejścia do suszarni:



PS2 czekam aż ktoś w BB wpadnie na pomysł wrzucenia przysmaku Australii czyli rolek nie pokrojonego Sushi zjadanych jak ...hot-dog.

PS3 chodzi mi po głowie megatest Sushi w BB, co Wy na to?

Jedzenie i życie nocne Bielsko Biała moim subiektywnym okiem. Tu mieszkam i tutaj jest mój świat. Lubię dobre jedzenie i mocne imprezy. Chcę podzielić się z Wami moimi przemyśleniami i opiniami. Do zobaczenia na mieście.

Komentarze