Jedzenie na mieście Bielsko

Trattoria da Tadeusz czyli przyjemne połączenia 

Przypominam mało znany fakt, że Kuchenne Rewolucje z Magdą Gesller towarzyszą nam już 11 lat w aż 22 sezonach. Odcinek 7 sezonu 6 trafił na gastro z BB czyli (FB)Trattoria Da Tadeusz Bielsko Biała ul. Szarotki 9. Od tamtego czasu sporo wody już upłynęło a sam lokal "przetrwał" próbę odnalezienia się w realiach po programie w TV na lokalnym rynku. I kieruję tam swoje kroki żeby odskoczyć trochę od między LOCKDOWN-owej rzeczywistości ( bo chyba już nie ma co się łudzić, że będzie na sierpień powtórka?). Lokal jest znany z łączenia kuchni włosko polskiej w menu, ale ja mam plan dziabnięcia jednej z pozycji makaronów i wstrzelenia w to pizzy. A co mi tam. The Show Must Go On.

Tagliatelle z polędwiczką i kurkami (cebula, polędwiczka wieprzowa, kurki, śmietana) za 35zł.

Dobre połączenie z mocną nutą grzybów. Makaron stworzony przez włochów z myślą o wyciąganiu z sosu 105% mocy daje mnóstwo przyjemności. Zwodniczo proste połączenie dobrze przygotowanych produktów. Porcja znika błyskawicznie. Zadowolony. To własnie takie proste połączenia wyciskają z kucharzy umiejętności, ale tutaj wszystko było na swoim miejscu.

Pizza La Casa pozycja numer 3 w menu (ser, szynka, salami, bekon, cebula) duża 45 cm za 39zł. Byłem ciekaw jak wygląda takie mięsne połączenie w wykonaniu Trattoria.

Cienkie ciasto. Serowo. Smacznie. Odrobina oliwy i kawałki wpadają do ust. Łagodnie mięsna. Nie będzie to moja ulubiona pizza (następnym razem przetestuję wersję bardziej pikantną) ale jest bardzo przyjemna.

Zdanie podsumowania: Trattoria cieszy podniebienie i robi to sprawnie, a nie dobrałem się jeszcze do ich HITÓW. Zalecam test z rodziną lub przyjaciółmi na własnym organizmie.

Jeżeli podoba Ci się ten wpis udostępnij go na swoim FB lub wyślij do swoich przyjaciół tak aby więcej osób mogło mnie odwiedzić. Uwagi, komentarze i wasze podpowiedzi mile widziane. 

Jedzenie i życie nocne Bielsko Biała moim subiektywnym okiem. Tu mieszkam i tutaj jest mój świat. Lubię dobre jedzenie i mocne imprezy. Chcę podzielić się z Wami moimi przemyśleniami i opiniami. Do zobaczenia na mieście.

Komentarze