w

Wskaźnik człowieczeństwa w CyberPunk

Cyberpsychoza zapomniany czynnik Cyberpunk2077

Cyberwszczepy zmieniające białkowe ciało w nadludzki organizm będący szybszy i silniejszy niż najwspanialszy przedstawiciel Homo Sapiens będzie kiedykolwiek?

Oczywiście, nie ma problemu.

Oglądałeś Supermana? A chcesz nim się stać?

Płaci Pan karta natychmiast czy walizką eurodolarów również natychmiast? Nasz Ripperdock już na Pana czeka.

Nie musisz zmieniać swojego ciała w opancerzony czołg bardziej przypomijajacy egzoszkielet niż ludzką formę, dla którego przyjęcie na klatkę serii 12mm pocisków jest jak odgłos letniego deszczu o dach garażu.

Możesz zmienić swoje wnętrze. Usprawnić szybkość reakcji do momentu, gdy skrzydła muchy będą poruszać się godzinami wykonując pojedynczy ruch. Zmienić płuca na wydajniejsze i pozwalające przetrwać w każdej atmosferze. Serce przerobić na ultrawydajną pompę dla krwi, która nie wie co to zakażenie czy choroba. Twój wzrok może wzmacniać światło. Chcesz widzieć w podczerwieni lub mieć mikroskop w oku? Oczywiście to tylko jedna z wielu dostępnych opcji.

Hej człowieku mamy XXI wiek! Idź na całość. Teraz cyberacje to nie tylko ułatwienie i usprawnienie pracy. To styl życia i moda.

Jednak wszystko ma swoja cenę. Gdy zaczynasz kochać metal bardziej niż swoje ciało to znak, że zbliżasz się do krawędzi cyberpsychozy.

Źródło: Copernicus Corporation

Podręcznik 1.1 Cyberpunk 2020 wydany w 1995 w PL. Wydany czyli był papierowy. Trzeba przewracać kartki ( to suchar piszącego więc nie musisz dawać tipa na koniec). Każda z postaci w jakie wcielali się uczestnicy sesji na żywo RPG dysponowała 9 cechami (losowanymi na samym początku procesu tworzenia karty bohatera) opisanymi w widełkach od najniższej 2 do najwyższej 10.

Były to inteligencja, refleks, opanowanie, szczęście, atrakcyjność, szybkość, zdolności techniczne, budowa ciała i empatia, która była miarą człowieczeństwa postaci.

Człowieczeństwo określało jak Twoja postać zachowuje się w stosunku do innych ludzi. Jeden punkt empatii to dziesięć punktów człowieczeństwa, a każda modyfikacja ciała zabierała określona ilość punktów człowieczeństwa. Każde ustępstwo ciała na rzecz stali i plastiku wiązała się z Utratą Człowieczeństwa.

Mając empatię na poziomie 4 możesz być uznany za osobę która bardziej lubi towarzystwo komputera niż przyjaciół i znajomych. Jedzenie oraz sen mogą być odwlekane na długo byleby tylko spędzać więcej czasu z maszynami. Zaczynają się manie prześladowcze, zwiększony poziom agresji oraz stany maniakalne.

Na poziomie 3 masz poważne problemy z okazywaniem uczuć i jesteś chłodny w relacjach z innymi. Przekazujesz jedynie informację bez ładunku emocjonalnego. Zdarzają Ci się napady niekontrolowanego szału. Ludzie budzą twoja niechęć. Niepokój i drażliwość towarzyszy Ci cały czas.

Na poziomie 2 inni Cię unikają, ale ich istnienie jest Ci obojętne. Rodzice i najbliższy pies są cieniami na skraju Twojego widzenia. Jesteś sadystyczny i cierpienie innych daje Ci satysfakcję.

Na poziomie empatii 1 ledwo się hamujesz przed zadawaniem okaleczaniem i mordowaniem innych. Są dla Ciebie jedynie workami flaków w gorącej i soczystej czerwieni.

Jeżeli zejdziesz poniżej jednego punktu empatii to jesteś w objęciach cyberpsychozy.

Teraz oddajesz swoją postać Mistrzowi Gry.

I stałeś się właśnie numerem jeden na liście psychosquadu.

Wyspecjalizowanych jednostek Antytrortystycznych stworzonych w jednym celu.

Łapać i unieszkodliwiać takich jak TY. W końcu jak jesteś rządem nie możesz pozwolić żeby ciężko uzbrojony i odporny na większość kalibrów broni obywatel wykazywał niechęć do innych poprzez niekontrolowaną eksterminacje.

Łapać to eufemizm od zabijać przy próbie oporu.

Tak. Słowo opór jest kluczowe.

Uśmiechnij się. Ze śmiercią Ci do twarzy.

Ze śmiercią i z granatnikiem Arasaka.

Metal spowodował, że Twoja psychika uległa degeneracji i rozpadowi. Maszyny są wyżej w Twojej hierarchii niż ludzie. Uczucia i emocje są niepotrzebnymi impulsami, które należy wygasić.

Więc mówisz synku, że dalej chcesz wymienić rękę na ten najnowszy model MitsubishiX? Oczywiście dla naszych klientów wszystko… w końcu ostrzegaliśmy.

Z dotychczasowych materiałów od REDÓW raczej zobaczymy cyberpsychozę z boku, czyli coś występujące u innych NPC-ów niż u naszego V…choć mogło by to być ciekawe doświadczenie.

W jakiej formie i czy w ogóle ten parametr wystąpi w grze? Poczekamy zobaczymy?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Co myślisz?

Napisane przez Iwo

jak wnerwić barmana

8 sposobów żeby wnerwić barmana